Doğuda Kar, Batıda Kestane


İç, Doğu ve Kuzey kesimlerde ki  yaklaşık 9 aydır kar hasretiyle yanıp tutuşan takipçilerimize güzel bir haberimiz var. Eğer 500 metreden daha yüksek bir yerde oturuyorsanız, büyük ihtimalle önümüzdeki 3 gün içerisinde kar göreceksiniz.

 

gfs_asnow_eu_13

4 Aralık sabahına kadar düşecek kar miktarı. Ancak bu miktar inch olarak verilmiştir. 2.54 ile çarparak santimetreye çevirebilirsiniz.

 

4 Aralık sabahına kadar olan toplam kar miktarını gösteren bu harita, İç Anadolu (özellikle doğusu), Doğu Anadolu ve tüm Karadenizin iç kısımlarına oldukça fazla miktarda kar veriyor.

Yağışlar yarın sabahtan itibaren önce Batı Karadeniz de etkili olacak.Batı Karadenize yarın sabahtan itibaren başlayacak yağışlar kıyı ilçelerinde kuvvetli yağmur şeklinde olurken, 600-700 metre üstü kesimlerde ve Boluda  yoğun kar şeklinde olacak. Saatler ilerledikçe bu yağışlar tüm Karadenize yayılacak. Özellikle Doğu Karadenizde etkili olacaklar. Az önce bahsettiğimiz 600-700 metre üstü kar ise tüm Karadeniz sahil şeridi için geçerli. Doğu Anadolu Bölgesini anlatmamıza gerek bile yok. Adamlar her yağışı kar olarak alıyorlar 🙂

İç Anadolu Bölgesine gelince ise bölgenin Doğusu dışında şanslı yer yok. Şöyle diyelim, tüm bölge soğuğu yakalıyor ancak yağışla doğru düzgün çakışmıyor. Bölgede sadece yarın yağış ihtimali bulunuyor. Özellikle akşam saatlerinde Ankara(Kuzeyinde ihtimal daha fazla) ve Eskişehirde kar yağışları görülebilir.

İstanbulda ise yarın sabah, Anadolu Yakasında yağış var. 5 Aralıktan sonra ise sıcaklık yavaş yavaş yükselişe geçecek. Uzun vadede ise 10 Aralık gibi bir soğuma gözüküyor. Takibe aldık.

Karın keyfini çıkarın 🙂 Sağlıcakla kalın…

 

 

Reklamlar

Doğuda Kar, Batıda Kestane” üzerine 3 düşünce

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s