Fazlasıyla Lodos, Biraz Sıcak


-Tahmini hazırlayan: Aykut (havaninotlari)-

Atmosferin ve toprağın, dilinin damağının kuruduğu, havanın oldukça kirli olduğu bir Kasım ayının yarısına ugeldik. Tek bir damla yağmur görmeden. Eğer sizde bu havalardan bıktıysanız, biraz yağmur, biraz aksiyon olsun diyorsanız yalnız değilsiniz. Oldu da, havalar böyle kalsın diyorsanız artık bunu demeniz için çok geç. Çünkü, hafta sonu Lodos Fırtınası geliyor. Şimdi bu yazıyı özellikle Kuzey Ege ve Marmara’da oturan takipçilerimiz dikkatli okusun. Uyarı niteliğinde bir yazıdır. 

Avrupa ve bizde ki Yüksek Basınç hakimiyetini bozacak, ılıkçıları sevindirecek olan ve Avrupaya inen Kutbi Girdap(aşağıdaki haritada kuzeyden güneye uzanan mavi alan), Avrupada normalinden soğuk günler yaşatırken, bize normalinden sıcak ve lodoslu günler yaşatacak(aşağıdaki haritada mavi alanın sağında kalan, kırmızı yer).Belki biraz da yağış olabilir. Yağış konusu şuanda şaibeli. Yağışta olursa biz size söyleriz.

  

Cumartesi sabahından itibaren başlayacak lodos zamanla kuvvetlenecek. Saatler geçtikçe kuvvetlenecek lodos Pazar( Cumartesiyi Pazara bağlayan gece) gecesi zirve yapacak. Rüzgar hamleleri( yani anlık bir hız, mesela bir anda 60 km/s esip tekrar yavaşlaması.) 100 km/s’yi geçebilir. Lodos olurda sıcak hava olmaz mı ? Tabiki olur. Batı Bölgelerde sıcaklık 20-25 derece arasına çıkacaktır.

UYARI !!

21.11.2015-22.11.2015

Cumartesi sabahından Pazar akşamına kadar, Marmara ve Kuzey Egede Lodos Fırtınası etkili olacak. Bu süre içerisinde, bu bölge içerisinde kalan tüm boğazlar ve denizlerde, deniz seferlerinde iptaller olacaktır. Planlarınızı buna göre yapmanızı tavsiye ederiz. Mümkün olduğunca kara yolunu kullanmanızı da tavsiye ederiz. Sizin iyiliğinize olacaktır. Ağaç uçmalarına ve diğer olaylara karşı dikkatli olunmalı. Hafta sonu dikkatli olun ve aksiyonun tadını çıkarın. İyi günler…

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s