16-23 Ekim Haftalık Tahmin


turkiye haritasi2

Her hafta yayınlayacağımız Haftalık Tahminlerimizin ilkini bugün yayınlıyoruz. Umarız tahminlerimiz işinize yarar.

Bu 1 haftalık süreçte Batı Bölgelerimiz ile Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu’da sıcaklıklar normallerin üstünde geçerken, Doğu Karadeniz’de normaller altı. Doğu Anadolu’da ise normaller civarında geçecek.

Yağış konusunda ise Kıyı Ege ve Akdeniz’de normaller üstü yağış beklenirken, İç Anadolu’da normaller civarı, diğer bölgelerimizde ise normaller altı yağış gözlemlenecek.

Özellikle 20 Ekim’e kadar yurdumuzda önemli bir yağış beklenmiyor. Fakat 21 Ekim’den itibaren yurdumuza Batı Bölgelerden başlayarak yağışlı bir hava giriş yapacak. Bu yağışlı havaya 24-25 Ekim gibi soğuma eklenebilir takipteyiz. Şimdi 3 büyük ilimize bakalım.

İstanbul:
İstanbul’da önümüzdeki 1 haftalık süreçte yağış yok denecek kadar az, hatta yok. Sıcaklık ise 18 Ekimden itibaren yavaşça düşmeye başlayacak. Rüzgar hafta boyunca kuzeyli yönlerden esecek. Özellikle bu hafta sonu açık hava planları için çok uygun. Hafta boyunca maksimum sıcaklık 18-20 derece arasında.

İzmir:

İzmir’in de İstanbul’dan pek bir farkı yok. 1 haftalık süreçte yağış yok denecek kadar az. Rüzgar ise hafta boyunca kuzeyli yönlerden esecek.  İzmir’de de sıcaklık 18 Ekim’den itibaren yavaş yavaş düşmeye başlayacak. Hafta boyunca maksimum sıcaklık 25-27 derece arasında.

Ankara:

Ankara’da da pek bir fark yok. 1 hafta boyunca yağış yok denecek kadar az. Rüzgar ise genelde kuzeyli yönlerden esecek ancak arada güneyli yönlere dönebilir. Bahsettiğimiz sıcaklık düşüşü Ankara’da daha geç başlayacak ve daha az olacak. Hafta boyunca maksimum sıcaklık 23-24 derece civarında.

İyi haftalar dileriz…

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s