Bayram Havası


Hepiniz çantalarınızı hazırladınız. Biraz da olsa şehir stresinden kurtulucağınıza seviniyorsunuz. Hayalleriniz de güneş, kum, eşiniz,sevgiliniz yada ailenizle geçireceğiniz dakikalar var. Tabi ki güzel dakikalar geçireceksiniz.
Bu dakikalar “yağmur” altında olacak. Artık romantik bir an olarak mı, tatilinizin içine eden bir an olarak mı, yoksa bizim gibi heyecanlı bir an olarak mı geçireceksiniz bilemem. Siz karar verin. Bana bırakırsanız anın tadını çıkarın. Yağmurda deniz güzel olup gireyim demeyin sakın. Kafanıza yıldırım inebilir !

Bugün tatildeyseniz şuan da muhtemelen açık ve güzel bir hava vardır.

Adsız

21 Eylül akşamı Yunanistan’ın güneyine oturacak Alçak Basınç alanı ilk önce havanın bulutlanıp kapanmasına sebep olacak. Akşam saatlerinde ise ilk yağışlar yavaş yavaş Kıyı Ege’den giriş yapacak. Bu yağışlar zaman geçtikçe kuvvetlenecek. Aslında tam anlamıyla artmayacak. Yağışlar siklonik olduğu için süreleri uzun olacak. Bu da etkiyi arttıracak.

anigif

Bu ECMWF yağış haritası. Yağışların ne kadar ciddi olduğunu anlayabilirsiniz. Şimdi şehir şehir inceleyelim. Ayrıca yağış olan yerlerin çoğunda gök gürültüsü, şimşek, yıldırım, fırtına görülecek.

İzmir

İzmir’de yağışlar çok şiddetli olacak. Özellikle 22 Eylül’de şiddetini iyice arttıracak. Sel ve su baskını için dikkatli olunmalı.

Antalya

Antalya’ya asıl yağış 23 Eylül’de gelecek diyebiliriz. Denize girmek isteyenler 21-22 Eylül’de girebilirler. Tabi ki kararsızlık olduğundan, yaz sağanakları da görülecek. Özellikle 22 Eylül’de bu yağışları görebiliriz. Sel ve su baskını için çok dikkatli olunmalı.

Muğla

Muğla’ya gidiyorsanız yağmurluk ve çizme alın. Hatta çocuklarınızın şişme botu varsa atmayın. Onu kullanmanız gerekebilir.

Bozcaada ve Gökçeada da dikkatli olmalı. O bölgelerde de yağışın miktarı çok fazla. Sel ve su baskını riski var.

İstanbul’a ise yağış 24 Eylül’de gelecek gibi gözüküyor. Şiddeti ise fazla olmaz. Alçak Basınçtan kalan artık kütleler vurabilir.

Bu sistemle beraber ülkenin Batı Bölgelerinde soğuma da gerçekleşecek.

Şimdilik bu kadar. Sorularınız veya eklemek istedikleriniz varsa yorum kısmını kullanabiliriz. Diğer tatil mağdurlarına da bu haberi ulaştırmak, onları da uyarmak veya bloga katkıda bulunmak için yazıyı alttaki Sosyal Medya butonlarından paylaşabilirsiniz. İyi tatiller ! Mümkün olduğunca kuru kalmaya çalışın…

Reklamlar

Bayram Havası” üzerine 2 düşünce

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s