OMÜ Meteoroloji Öğrenci Almaya Başlıyor…


Hava Delisinin Not Defteri

Önemli son dakika haberi: Türkiye’nin İTÜ’dekinden sonra ikinci meteoroloji bölümü olan Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Meteoroloji (Mühendisliği) Bölümü, ilk öğrencilerini 2015 sonbahar yarıyılında alacaktır.

Bölümün öğretim kadrosunda bulunan isimlerden bazıları… ABD Teksas Tech Üniversitesi’nden doktoralı; uydu ve radar meteorolojisi alanlarında uzman Doç. Dr. İbrahim Sönmez… İngiltere Reading Üniversitesi’nden doktoralı; hava analizi, modellemesi ve tahmini konularında uzman Yard. Doç. Dr. Meral Demirtaş… İsviçre Bern Üniversitesi’nden doktoralı; iklim, iklim değişimi, sinoptik meteoroloji, hava analizi konularında uzman Yard. Doç. Dr. Ozan Mert Göktürk (Havadelisi)… Bu vesileyle ikinci haberi de vermiş olayım; Temmuz’dan itibaren Samsun’da göreve başlıyorum, öte yandan İstanbul’la bağım devam edecek, çok sık gidip geleceğim.

Bölümümüzle ilgilenen ve öğrencisi olmayı düşünebilecek genç arkadaşlar bana havadelisi@gmail.com mail adresinden ulaşıp merak ettikleri şeyleri sorabilirler…

View original post

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s